10 Nisan 2015 Cuma

Saç Bakımı

Merhabalar.. Bugün sizlerle bir kaç maske  tarifi vereceğim. Uzun zamandır araştırdığım ve internette bulduğun uyguladığım maskeleri sizinle paylaşacağım sevgiler :)Maske 1-Evde Yapılabilen Pratik Saç Maskeleri
Zeytinyağı Maskesi
İçindekiler: 5 yemek kaşığı zeyntinyağı,2 yumurta,bone
Hazırlanışı: Zeytinyağını ve yumurtayı birlikte çırpın ve saçınıza uygulayın.Zeytinyağı ve yumurta karışımını saçınıza uyguladıktan sonra bone veya streç yardımıyla iyice sarın.15 dakika saçınızı bu şekilde beklettikten sonra bol suyla durulayın.
Maske 2-Bal Ve Zeytinyağı Maskesi
İçindekiler: 3  yemek kaşığı zeytinyağı,2 yemek kaşığı bal,bone
Hazırlanışı: Zeytinyağ ile balı birbirine karıştırın ve oluşan karışımı saçınıza güzelce sürün.Saçınıza bu karşımı uyguladıktan sonra bone vb. bir şeyle saçınızı örtün.15 dakika sonra saçınızı şampuanla yıkayınız.
Saçınızı Temizlemek Ve Parlak Görünüm
İçindekiler: 1 fincan taze limon suyu veya sirke
Hazırlanışı: Saçlarınızı iyice yıkadıktan sonra hazırlamış olduğunuz limon suyu veya sirkeyi saçınıza uygulayınız.Saçınıza döktükten sonra masaj yaparak saçınıza iyice yediriniz.Daha sonra saçlarınızı güzelce yıkayın.Saçlarınızın nasıl temizlediğini ve nasıl parlak bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz.Bu yöntemi 2 hafta aralıklarla uygulamanız daha sağlıklı olacaktır.


Kepekli Dökülen Ve Kırılan Saçlara Özel
İçindekiler: Çemen tohumu
Hazırlanışı: Çemen tohumlarını önceden çektiriniz ve saçınıza uygulamadan önceki gece suda bekletiniz.Daha sonra oluşan macunu masaj yaparak saçınıza iyice yediriniz.Macunu saçınızda 15-20 dakika bekletiniz.Çemen tohumu,kepeğe,saç dökülmesine ve kellik sorununa iyi gelmektedir. Sevgiler :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder